Uniswap DAO طرح دریافت هزینه های LP را رد می کند. دارندگان UNI به نگرانی های مالیاتی اشاره می کنند

این پیشنهاد به هیئت حاکمه Uniswap اجازه می داد تا درصدی از کارمزدهایی را که در حال حاضر به ارائه دهندگان نقدینگی تعلق می گیرد، دریافت کند.

پیشنهادی برای فعال کردن هزینه های پروتکل برای تبادل غیرمتمرکز Uniswap (UNI). ناموفق طبق صفحه وب رسمی پیشنهاد، در تاریخ 1 ژوئن، به طور بالقوه به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا به کسب تمام درآمد از سوآپ ادامه دهند. با اندکی عدم تصویب، 45.32 درصد از آرا به اردوگاه «بدون کارمزد» و 42.34 درصد رای به دریافت 1/5 کارمزدی که از کاربران دریافت می‌کنند از ارائه‌دهندگان نقدینگی رای دادند. 12.3 درصد به تصویب هزینه 1/10 و 0.04 درصد به اخذ 1/6 رأی دادند.

اردوگاه “بدون هزینه” با کثرت برنده شد، به این معنی که حامیان هزینه پروتکل ممکن است اگر پشت یک درصد هزینه خاص متحد می شدند، پیروز می شدند.

رای “بررسی دما” یا برگه رای اولیه غیر الزام آور بود. با ادامه بحث، ممکن است در آینده اصلاحات بیشتری ارائه شود.

Uniswap توسط سازمان غیرمتمرکز خودمختار Uniswap (Uniswap DAO)، متشکل از دارندگان توکن UNI اداره می شود.

با قیمت بلک فرایدی اکانت تریدینگ ویو بخر!!
  • تمامی اکانت های اورجینال ، دارای ضمانت و پرداخت رسمی می باشند
جزئیات بیشتر

این صرافی در حال حاضر بسته به استخر خاصی که استفاده می‌کنند، 0.01٪ تا 1٪ از هر سوآپ را به عنوان کارمزد از معامله‌گران کریپتو دریافت می‌کند. با این حال، تمام این کارمزدها به ارائه‌دهندگان نقدینگی (LP) یا بازارسازانی می‌رسد که ارزهای دیجیتال را برای معامله ارائه می‌کنند. دارندگان توکن UNI که از نظر تئوری مالک پروتکل هستند هیچ یک از این هزینه ها را دریافت نمی کنند.

در صفحه انجمن رسمی پیشنهاد، حامیان استدلال کردند که Uniswap به عنوان یک صرافی بالغ شده است و دیگر نیازی به ارائه تخفیف کامل به ارائه دهندگان نقدینگی ندارد. نویسنده پیشنهاد، آزمایشگاه GFX، ارسال شده لیستی از کارمزدهای Uniswap و رقبای Coinbase و Binance، با این استدلال که یارانه های Uniswap به LP ها همچنان آن را به بهترین مکان برای انجام تجارت تبدیل می کند.

GFX اظهار داشت: «یونی‌سواپ در موقعیتی قوی برای فعال کردن هزینه‌های پروتکل و اثبات این موضوع است که پروتکل می‌تواند درآمد قابل توجهی ایجاد کند. آنها ادامه دادند: «ما باید مجدداً تأیید کنیم که تأمین‌کنندگان نقدینگی کاربران پروتکل هستند و نیازی به تخفیف کامل ندارند».

مخالفان این پیشنهاد استدلال کردند که دریافت هزینه باعث ایجاد دردسرهای مالیاتی و نظارتی برای دارندگان UNI می شود. به عنوان مثال، پورتر اسمیت، شریک معامله برای صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر a16z، اظهار داشت تا زمانی که یکی از این دو مورد اتفاق نیفتد، هزینه‌ها نباید اعمال شوند: یا حاکمیت Uniswap به یک نهاد حقوقی ثبت‌شده تبدیل می‌شود یا یک «جریان وجوه» غیرمتمرکز برای ارسال مستقیم درآمد به دارندگان UNI ایجاد می‌شود:

در غیاب یک شخص حقوقی، کاهش ریسک مالیاتی با استفاده از جریان برنامه‌ای وجوه به طور مستقیم به دارندگان توکن که از طرف DAO انجام می‌دهند، مهم است. [Uniswap governing body] […] یک جریان برنامه‌ریزی شده وجوه می‌تواند به اطمینان حاصل شود که تعهدات مشمول مالیات به جای DAO بر عهده آن کاربران است.

مربوط: طبق گزارش ها، آزمایشگاه Uniswap تحت بررسی SEC است

همانطور که در مورد اکثر DAO ها وجود دارد، Uniswap DAO دارای اعضایی در حوزه های قضایی متعدد در سراسر جهان است و به عنوان یک تجارت در هیچ کشوری ثبت نشده است. این مبادله در شبکه اتریوم آغاز شد، اما اخیراً در تلاش است تا به شبکه های اضافی گسترش یابد. در 14 آوریل، DAO به استقرار Uniswap رای داد به شبکه Polygon zkEVM. در 17 می، آنها به راه اندازی رای داد نسخه پاراچین Moonbeam Polkadot نیز.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
اکانت پرمیوم تریدینگ ویو ارزان

لینک منبع خبر

پیام بگذارید