Arbitrum (ARB)، راه حل مقیاس پذیری لایه 2 اتریوم، پس از شکست در ایجاد یک هفته نزولی با یک هفته نزولی مواجه شده است. کف قیمت جدید و به زیر سطح 2 دلار سقوط کرد. علاوه بر این، رویداد بازگشایی برنامه ریزی شده برای ماه مارس می تواند بر قیمت توکن تأثیر منفی بگذارد.

علیرغم افت اخیر ARB، بلاک چین عملکرد بهتری در بازار توکن های غیرقابل تعویض (NFT) داشته است و از اتریوم و سولانا پیشی گرفته است.

Arbitrum: Top Gainer In The Last Day

داده های کریپتو Slam نشان می دهد که حجم فروش روزانه NFT در بلاک چین Arbitrum در 24 ساعت گذشته بهبود یافته است. بلاک چین چهارمین از نظر حجم کل فروش NFT است که عملکرد اخیر را بیشتر از اتریوم یا سولانا نشان می دهد.

Top ten blockchains by NFT sales volume in the last 24 hours. Source: کریپتو Slam

نمودار بالا نشان می دهد که آربیتروم پس از مشاهده افزایش 119.41 درصدی حجم فروش، بیش از 1.26 میلیون دلار در 24 ساعت گذشته، بیشترین سود را کسب کرده است. بلاک چین همچنین 8.09 درصد افزایش فروش شستشو را نسبت به روز قبل ثبت کرد. با وجود افزایش، تنها 0.11 درصد یا 1489 دلار از کل حجم فروش را به خود اختصاص داده است.

تجارت شستشو روشی است که برای افزایش مصنوعی ارزش دارایی استفاده می شود. به عنوان شکلی از دستکاری بازار، معامله‌گر همان دارایی را معمولاً از طریق شخص ثالث می‌خرد و می‌فروشد تا تصوری از فعالیت بازار بالاتر دارایی مذکور ایجاد کند.

فروش شستشو در بازار NFT می تواند از طریق ایجاد یک فروشنده واحد برای تجارت NFT یا ایجاد دو فروشنده برای خرید و فروش دارایی های دیجیتال یکدیگر انجام شود.

بلاک چین آربیتروم در روز گذشته 8094 تراکنش داشته که 9.04 درصد افزایش داشته است. تقاضا و عرضه NFTها نیز تقریباً 10 درصد افزایش یافته است، با 3557 خریدار و 1904 فروشنده در 24 ساعت گذشته.

Solana و Ethereum به ترتیب با 26.69% و 5.42% افزایش حجم فروش روزانه خود را کاهش دادند. سولانا مجموع حجم فروش 10.9 میلیون دلاری، تقسیم بر 9.17 میلیون دلار فروش واقعی و 1.77 میلیون دلار فروش شستشو که 16.21 درصد از حجم کل و 9.37 درصد افزایش نسبت به روز قبل است.

علیرغم اینکه حجم فروش تقریباً یازده میلیون دلار بود، تقاضا و پیشنهاد در روز گذشته با کاهش قابل توجه 21.21 درصدی معاملات و کاهش 15.6 درصدی خریدار مواجه شد.

از سوی دیگر، فروش NFT در بلاک چین اتریوم شاهد کاهش 2.9 درصدی در کل حجم فروش روزانه خود بود. به همین ترتیب، تعداد معاملات با 23931 تراکنش با افت جزئی 3.79 درصدی مواجه شد.

با این حال، شایان ذکر است که فروش شستشو در بلاک چین اتریوم با 7.14 میلیون دلار در 24 ساعت گذشته، 19.33 درصد کاهش قابل توجهی داشته است.

آیا تجدید حیات NFT در افق است؟

حجم فروش روزانه حاکی از علاقه اخیر به برخی از NFT های ارائه شده در Arbitrum و دیگر بلاک چین های برتر است. با این حال، این علاقه می تواند یک چیز لحظه ای در این بازار همیشه در حال تغییر باشد. برای ترسیم یک تصویر بزرگتر، بیایید به آنچه که داده های بازه زمانی 7 روزه نشان می دهد نگاه کنیم.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، پنج مورد از ده بلاک چین برتر بر اساس حجم فروش NFT در این بازه زمانی افزایش یافته است. آربیتروم، بیت کوین و زنجیره BNB جزو برندگان برتر هفته گذشته هستند.

Top ten blockchains by NFT sales volume in the last 7 days. Source: کریپتو Slam

آربیتروم با افزایش 373.18 درصدی خود بزرگترین برنده باقی مانده است. تعداد خریداران و فروشندگان نیز با افزایش 69 درصدی (تقریباً 35000 خریدار) و افزایش 56 درصدی (27000 فروشنده) در هفته گذشته به طور تصاعدی افزایش یافت.

اتریوم رتبه اول را به عنوان بلاک چین با بیشترین حجم فروش NFT به میزان 202.5 میلیون دلار به خود اختصاص داده است. با این حال، سولانا برنده معامله و معیار کاربر باقی می ماند. بلاک چین در هفته گذشته شاهد 860714 تراکنش با بیش از 242041 خریدار و 144395 فروشنده بود.

علاوه بر حجم فروش، معاملات و اعداد خریدار/فروشنده در هفته گذشته تا حدودی بر بازار NFT تابیدند. این اعداد که در ده بلاک چین برتر از نظر فروش NFT سبز رنگ هستند، بدون شک نشان دهنده افزایش علاقه در بازه زمانی 7 روزه است. با این حال، این اعداد به طور قابل توجهی کمتر از عملکرد بازار NFT است که در متریک 30 روزه نشان داده شده است.

ARB، ARBUSDT، Arbitrum

ARB is trading at $1.82 in the 1-day chart. Source: ARBUSDT on TradingView.com

تصویر برجسته از Unsplash.com، نمودار از Tradingview.com

سلب مسئولیت: مقاله فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده است. این بیانگر نظرات NewsBTC در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست و طبیعتاً سرمایه گذاری خطراتی را به همراه دارد. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده در این وب سایت کاملاً با مسئولیت خود استفاده کنید.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر